Rychlý kontakt

 

Centrum sociálních služeb Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova

 

adresa:    Třída Palackého 67,

                697 01, Kyjov
:           61392979
č. účtu:    1656090277/0100

email:      info@css-kyjov.cz

Datová schránka   rzkthk4

 

 

TELEFONY:

 Ředitelka:                  518 612 260
                                   603 471 613

Účetní:                       518 389 400

Pracovní doba kanceláří: 

                                 7.00 - 12.00 h

                               13.00 - 15.30 h

          

Pečovatelská služba a

Osobní asistence:  

vedoucí služeb            518 389 401

Provozní doba PS: denně 7.00-20.00 h

Provozní doba OA: nepřetržitě

 

Denní stacionář:               

vedoucí služby             518 389 473

Provozní doba: PO-PÁ  7:30 - 15:30 h

 

Sociálně aktivizační služby

pro rodiny s dětmi:   

sociální pracovnice:     777 472 817

                                      777 754 460

 
Azylový dům

Brandlova 127, Kyjov   

sociální pracovnice:     739 307 583

Provozní doba: nepřetržitě
     

    

 

 
 

Návštěvnost

Celkem návštěv:
141 934
Dnes:
51
Tento týden:
184
Unikátní návštěvníci:
55 014
 

2014 SAS RD


Vánoční posezení

Na zakončení roku a přivítání vánočních prázdnin a vánočních svátků vůbec, jsme dnes pro děti a maminky uspodářali vánoční posezení u nás ve společenské místnosti. S maminkami a dětmi jsme se nejprve posadili a povídali si o vánočních zvyklostech a tradicích, které se dříve dodržovali, a děti s maminkami nám líčili, jaké tradice dodržují oni v současné době. U povídání jsme jedli různé druhy cukroví, které jsme s maminkami snesli na stůl. Jelikož byly děti velmi nedočkavé, poslali jsme je do kuchyně vyhlížet Ježíška a pod stromek připravili dárky, které se skládaly z hraček, oblečení, sponek, plyšáků a jiných věcí, které nám lidé darovali pro maminky s dětmi. Poté se ozval zvoneček a děti byly pouštěny zpět, kde se natěšeně hrnuly ke stromečku a jaly se rozbalovat dárečky. Celé posezení bylo završeno dětskou diskotékou, kdy jsme s dětmi a maminkami tancovali a dělali vláčky po celé společenské místnosti.

Mikulášská besídka

Přestože chodí Mikuláš s andělem a čertem až v pátek, rozhodli jsme se, že pro rodiny s dětmi uděláme Mikulášskou besídku již ve čtvrtek. Aby si děti zkrátily čekání, nejprve jsme jim promítali pohádku "Grinch", o kterém je mezi dětmi známo, že neměl rád vánoce. V půlce pohádky ovšem zazvonil za dveřmi zvonek, který ohlásil, že Mikuláš s doprovodem jsou již zde. Děti se velmi bály čerta, tudíž byl chudák čert zahnán strašit za dveře. Mikuláš mezitím s andělem četl z knihy hříchů a vyvolával rodinu po rodině. Všechny děti letos opět dušovaly, že již nebudou páchat žádné hříchy a musely říct Mikulášovi básničku, nebo říkanku, aby je anděl obdaroval vytouženými balíčky, které jim maminky přichystaly. Občas čert vyskočil zpoza dveří a zlobivé děti za jejich jmenované hříchy postrašil. Nakonec se Mikuláš se všemi dětmi rozloučil, děti svorně poděkovaly a naposledy slíbily, že napřesrok již budou hodné. Naše díky patří opět Centru pro rodinu Kyjov za ztvárnění svaté trojice a skvělou spolupráci.

Zimní tvoření

Vánoční svátky se kvapem blíží, proto ani my s maminkami a dětmi neleníme a pouštíme se do vánočních příprav. Do tvoření jsme se nejprve pouštěli s maminkami a pod rukama nám vznikaly voňavé svícny, vánoční věnce, hvězdy a jiné ozdoby na stromeček, ozdobné stromky a různé vánoční dekorace. Samozřejmě jsme také nezapomněli vyrobit vánoční přáníčka a dárky v podobě malých andělů z korálků, jako poděkování za úspěšnou spolupráci v roce 2014 všem spolupracujícím organizacím, odborníkům a soukromým osobám. Také jimi byli obdarováni obyvatelé domu s pečovatelskou službou. Při tvořivých dílnách si přišli na své i naši nejmešní, kteří s maminkami napekli perníčky, které pak nazdobili.

Halloween

Jelikož mají děti podzimní prázdniny, naplánovali jsme si Halloweenskou párty, kdy v předvečer všech svatých jsme se oblékli do kostýmů. Měli jsme pro děti nachystané občerstvení, zábavné hry a malou dětskou diskotéku. Ze začátku večera jsme s dětmi tancovali a po chvilce jsme přichystali první hru - Židličkovanou. Seběhly se všechny děti, které chtěly hrát a podle jejich počtu se do prostoru rozestavěly žilde, vždy ovšem o jednu méně. Po této hře pokračovala dětská diskotéka. Jakmile jsme si pořádně zatančili, hrála se druhá hra dnešního programu a to lovení jablíček z lavoru s vodou. Všechny děti si své jablíčko vytáhly, menším dětem to šlo pomaleji, větší děti byly v této činnosti zdatěnjší, i tak ale měly všechny děti radost ze svého uloveného jablíčka. Další bod dnešního programu byly závody v pytli. Tato soutěž děti velmi nadchla, ovšem menším dětem jsme s maminkami raději pomáhali, aby nedošlo k úrazům. Po této hře opět následovalo tančení a jako poslední bod programu byla vymyšlena hra zvaná Kreslení poslepu. Malé děti měly minutu na to, aby nakreslily nadiktovaný předmět, ale s otevřenýma očima. Velké děti musely mít zavřené oči a danou věc nakreslit poslepu. Letošní Halloween byl velmi vydařený a chválily si ho nejen děti, ale i maminky. Všichni se zapojili a spolupracovali jak na soutěžích, tak při tanci. Už se těšíme na další Halloween!

Společně dokážeme cokoliv, aneb měsíc za mír a nenásilí

Na začátku září jsme se zapojili do projektu "Společně dokážeme cokoliv, aneb měsíc za mír a nenásilí". Kampaň byla iniciována humanistickými organizacemi Svět bez válek a Komunita pro lidský rozvoj. Cílem bylo umožnit široké veřejnosti svobodně a otevřeně vyjádřit svůj názor na současnou situaci doma i ve světě, podpořit mírové a nenásilné přístupy při řešení konfliktů na jakékoliv úrovni. Naše služby se do této kampaně zapojily výtvarnou formou a obrázky dětí byly velmi zdařilé.