Rychlý kontakt

 

Centrum sociálních služeb Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova

 

adresa:    Třída Palackého 67,

                697 01, Kyjov
:           61392979
č. účtu:    1656090277/0100

email:      info@css-kyjov.cz

Datová schránka   rzkthk4

 

 

TELEFONY:

 Ředitelka:                  518 612 260
                                   603 471 613

Účetní:                       518 389 400

Pracovní doba kanceláří: 

                                 7.00 - 12.00 h

                               13.00 - 15.30 h

          

Pečovatelská služba a

Osobní asistence:  

vedoucí služeb            518 389 401

Provozní doba PS: denně 7.00-20.00 h

Provozní doba OA: nepřetržitě

 

Denní stacionář:               

vedoucí služby             518 389 473

Provozní doba: PO-PÁ  7:30 - 15:30 h

 

Sociálně aktivizační služby

pro rodiny s dětmi:   

sociální pracovnice:     777 472 817

                                      777 754 460

 
Azylový dům

Brandlova 127, Kyjov   

sociální pracovnice:     739 307 583

Provozní doba: nepřetržitě
     

    

 

 
 

Návštěvnost

Celkem návštěv:
141 934
Dnes:
51
Tento týden:
184
Unikátní návštěvníci:
55 014
 

2015 SAS RD


Workoutové hřiště

V Kyjově je nově otevřeno hřiště na posilování, domluvili jsme se tedy s maminkami a dětmi a vyrazili jsme se podívat, jak hřiště vypadá. Některé děti ho již viděly, ale ještě na něm necvičily. Počasí nám zatím přálo a nepršelo, i když bylo zamračeno. Při příchodu na hřiště jsme pozorovali muže a chlapce, kteří tam již cvičili. Děti byly ze začátku nervózní, ale po chvilce, když viděly, že zejména naše nejmenší děti .se nestydí, se k nim přidaly a začaly si zkoušet různé cvičební prvky. Bohužel po chvíli se zvedl vítr a začalo pršet, museli jsme tedy dnešní aktivitu předčasně ukončit a odejít domů. Dnešní aktivitou byla posílená fyzická zdatnost, koordinace, komunikace a spolupráce.

Celodenní výlet do Čeložnic

Jelikož nám vyšlo pěkné počasí, vyrazili jsme na domluvený výšlap do Čeložnic. Vyšli jsme pěšky z Kyjova přes Kostelec, až jsme dorazili do Čeložnic. Po cestě jsme si s dětmi a maminkami povídali a občas schovali do stínu a načerpali další síly na cestu. V Čeložnicích jsme narazili s dětmi na obecní pumpu se studenou užitkovou vodou. Děti s maminkami se k pumpě rozeběhly a stříkaly po sobě vodu. Po osvěžení jsme pokračovali v cestě až do restaurace Relax, kde jsme se naobědvali a děti si hrály na zdejším hřišti s herními prvky. Schovávaly se do domku a prolézaly různé prolézačky. Jakmile jsme si po jídle odpočinuli, vyrazili jsme na cestu zpátky, ovšem z důvodu velkého horka jsme do Kyjova nakonec jeli autobusem, jelikož jsme nechtěli, aby děti dostaly úpal nebo úžeh. Našim nejmenším ovšem cesta autobusem nevadila. V autobuse jsme s dětmi a maminkami vymýšleli vtipné písničky na obdobu písně Sláva, nazdra výletu. Dnešní celodenní výlet byl zaměřen na fyzickou zdatnost, trpělivost, komunikaci, socializaci a také na spolupráci.

Den dětí 2015

Dnes jsme se rozhodli uspořádat pro děti soutěžní den na počest Dne dětí. Pojali jsme to jako malou štafetu se stanovišti. Maminky se také zapojily, tak že si stanoviště rozdělily a každá vedla jednu soutěžní disciplínu s úkoly. Všechny soutěže byly směřovány na rozvoj dovedností a schopností, zejména byly soustředěny na pozornost, postřeh, jemnou motoriku, ale i fyzickou zdatnost. Děti byly rozděleny do mladších a starších věkových kategorií, protože starší děti měly ztížené podmínky, oproti mladším dětem. Po soutěžích jsme si všichni sedli k ohni a opékali jsme si špekáčky, což byla pro děti velká pochoutka. Děti byly odměněny za soutěžní disciplíny věcnými dary a sladkostmi, což byly dary od lidí z veřejnosti, za což jim velmi děkujeme. Dnešní soutěžní odpoledne se velmi vydařilo. Přálo nám krásné slunečné počasí a mezi dětmi i dospělými vládla dobrá a hravá nálada.

Den pro rodinu

Stejně jako loni, i letos se naše služba zúčastnila Dne pro rodinu, který proběhl na dětském hřišti Sokolíček, zde v Kyjově. Tento den byl oslavou celosvětového dne pro rodinu. Naše služba se zapojila pomocí tvořivých dílen, kdy si u nás děti mohly vyrobit zvířátka z kolíků na prádlo, nebo papírovou sovu sedící na větvi. Mimo tvořivé dílny zde bylo k vidění i malování na obličej, ukázka sportovní disciplíny Parkour a také bylo pro děti připraveno loutkové divadlo. Děti také mohly navštívit různé herní prvky, které Sokolíček nabízí. Dnešní rodinné odpoledne bylo velmi vydařené a naše velké díky patří i jedné z našich maminek, která se i se svými staršími dětmi zapojila společně s pracovnicí do dílny a pomáhala ostatním dětem a maminkám při výrobě.

Tradiční velikonoční řemesla

Velikonoce se kvapem blíží a kyjovské muzeum uspořádalo, jako každý rok, velikonoční výstavu. V prostorách muzea bylo k vidění několik rozestavěných stolů, na kterých byly na odiv ty nejrůznější řemesla, týkající se Velikonoc. Děti si prohlížely zejména panenky ze slámy a paní, která panenky vyráběla, jim ochotně vysvětlovala, jak se panenky vyrábí. Maminky zase zaujaly vyjíčka oplétaná drátkem, nebo polepená krepovým papírem. K vidění byly také košíky, vyrobené ze šustí, výroba dřevěného nádobí a zdobení perníčků. Obešli jsme všechny stolky s řemesly, a děti si vyzkoušely ozdobit perníček. Také si koupily s maminkami ozdobná vajíčka, která pověsí doma na větvičky.

Maškarní bál

Jelikož mají děti příští týden jarní prázdniny, rozhodli jsme se uspořádat pro děti a maminky maškarní bál. Letos se nám sešlo spoustu pěkných kostýmů, viděli jsme tu Sněhurku, Šípkovou růženku, Marfušku, čarodějnice, upíry, víly, piráty, Pikatchu, čerty nebo Pipy dlouhou punčochu. Dnes se převlékly do kostýmů i maminky, takže byl maškarní bál o to veselejší. V rámci maškarního bálu byla uspořádaná dětská diskotéka a různé soutěžní hry. Tyto soutěžní hry byly zaměřeny zejména na spolupráci, soudržnost, týmového ducha, soutěživost, trpělivost, kreativitu, fantazii, rozvoj pohybových dovedností a koordinace. První hrou byla Židličkovaná, kterou mají děti velmi rády, a hrálo se hned několik kol. Naše dobrovolnce se ujaly tancování s dětmi a ukazovaly jim různé tance z jiných kultur - zatancovali jsme si Makarenu, Las ketchup a nový tanec, který se dobrovolnice naučily od výměných studentů z Anglie. Další hrou byla pohybová hra zvaná Trpaslíček. Poté pokračovala ukázka zumby, kterou zatančily naše děvčátka. Jako další hravou aktivitu jsme zvolili konfetovou bitvu, kdy si každé dítě i dospělý nabrali plnou hrst konfet a poté je po sobě všichni házeli. Poslední soutěž byla hra Skákání v pytli, nejmešní děti tuto soutěž pojaly kreativně, do pytlů zalezly celé a hrály si na housenky. Maškarní bál se nám velmi vydařil a děti byly odměněny za soutěže sladkostmi, darovanými od lidí z řad veřejnosti.