Rychlý kontakt

 

Centrum sociálních služeb Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova

 

adresa:    Třída Palackého 67,

                697 01, Kyjov
:           61392979
č. účtu:    1656090277/0100

email:      info@css-kyjov.cz

Datová schránka   rzkthk4

 

 

TELEFONY:

 Ředitelka:                  518 612 260
                                   603 471 613

Účetní:                       518 389 400

Pracovní doba kanceláří: 

                                 7.00 - 12.00 h

                               13.00 - 15.30 h

          

Pečovatelská služba a

Osobní asistence:  

vedoucí služeb            518 389 401

Provozní doba PS: denně 7.00-20.00 h

Provozní doba OA: nepřetržitě

 

Denní stacionář:               

vedoucí služby             518 389 473

Provozní doba: PO-PÁ  7:00 - 17:00 h

 

Sociálně aktivizační služby

pro rodiny s dětmi:   

sociální pracovnice:     777 472 817

                                      777 754 460

 
Azylový dům

Brandlova 127, Kyjov   

sociální pracovnice:     739 307 583

Provozní doba: nepřetržitě
     

    

 

 
 

Návštěvnost

Celkem návštěv:
185 618
Dnes:
2
Tento týden:
118
Unikátní návštěvníci:
67 851
 

2020


Vánoční besídka v Azylovém domě 2020

Vánoční besídka v Azylovém domě V předvečer Vánoc se konala v Azylovém domě Vánoční besídka. Pracovnice dopředu domluvily s uživatelkami program a nachystaly pro uživatelky i děti balíčky z darovaných věcí od dárců, které daly pod stromeček. Dále pracovnice předem připravily zpěvníček vánočních koled a plovoucí svíčky. Uživatelky připravily pohoštění a misku s vodou. Před zahájením byl rozsvícen adventní svícen se všemi svíčkami a rozsvícen byl i vánoční stromek se světélky. Besídka byla zahájena v 15:00 hodin zazvoněním zvonečku, po kterém se již seběhly nedočkavé děti i se svými maminkami. Poté začal připravený program: četba vánočního příběhu, kdy každá z uživatelek i pracovnice měly přidělenu část příběhu. Poté si každý z účastníků rozsvítil svoji plovoucí svíčku a vložil ji do připravené nádobky. Následovala četba Adventního příběhu na pokračování, který jsme si četli v průběhu celého adventu a dnes jsme příběh dočetli do konce, poté děti nalepily poslední obrázky na adventně vyzdobenou nástěnku: postavičku Písaře a Svatou rodinu. Celý program byl provázen společným zpíváním vánočních koled z připraveného zpěvníčku, za doprovodu kytary. Vyvrcholením besídky se stalo rozdání dárků dětem i uživatelkám, které si hned všichni netrpělivě rozbalili, protože nechtěli čekat až do Štědrého dne. Celé setkání bylo prodchnuto vzájemností a radostným sdílením z obdarování a příjemným, vánočním naladěním.

Mikuláš 2020

4.12.2020 nás potěšila nebeská i pekelná návštěva.

předvánoční tvoření 2020

PŘEDVÁNOČNÍ TVOŘENÍ - po covidové přestávce si klienti Css Kyjov vytvořili krásné vánoční svícny. Děkujeme Renáta Holešínská za darovaný materiál na výrobu.

Letní grilování

30.6.2020 proběhlo první letošní grilování v átriu DPS.

Děti z Azylového domu vystavovaly u Pražského Jezulátka

Děti z Azylového domu vystavovaly u Pražského Jezulátka Doba koronavirové pandemie byla pro všechny velmi náročná. Své o tom ví i uživatelky Azylového domu v Kyjově a pracovnice zařízení. ,,Všichni jsme trpěli ponorkovou nemocí“, sděluje sociální pracovnice Jitka Obrová. ,,Uživatelky nemohly přijímat návštěvy blízkých, nemohly jezdit ke svým rodinám, děti se nudily, bylo těžké je zabavit, a my pracovnice jsme se dusily v rouškách. Nastaly chvíle, kdy atmosféra by se snad dala i krájet. Přesto všechno jsme se snažili tuto dobu ustát a pomohla nám v tom hlavně arteterapeutická tvoření přírodními barvami země. Společným tvořením, do kterého se s chutí zapojily i ty nejmladší děti, za účasti svých maminek, bylo vytvořeno několik dílek, která se nám nakonec tak líbila, že jsme je přihlásili do výtvarné soutěže, pořádané Univerzitou Karlovou, nazvanou ,,BOŽE, KDO JE ČLOVĚK, ŽE NA NĚJ PAMATUJEŠ?“ Jaké bylo naše překvapení, když naše dílka byla vybrána a vystavena v kostele u Pražského Jezulátka v Praze. Zde je mohli návštěvníci shlédnout v době od 10. do 30. června 2020“. Malí výtvarníci byli oceněni hodnotnými věcnými cenami a také sladkostmi, ze kterých měli obzvláště radost. Ceny za všechny převzala pracovnice zařízení Obrová, která se osobně zúčastnila slavnostní vernisáže. Uplynulá doba byla opravdu těžká, ale i v obtížích se dá objevit jiná dimenze, která nás vzájemně posílí a pomůže překonat chvíle smutku a beznaděje. Jitka Obrová, Azylový dům Kyjov.

Fašaňk 2020

Klienti Denního stacionáře při fašaňkové obchůzce.

Masopust AD 2020

Masopustní atmosféru zažili v Azylovém domě v Kyjově. Ve spolupráci se službou Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi proběhl v prostorách Azylového domu masopustní karneval. Aby se vytvořila ta správná masopustní atmosféra, uživatelky obou služeb předem nachystaly pro své děti zajímavé masky a malé masopustní pohoštění. V maskách se objevily i samotné pracovnice. Sešli se tu dva malí indiáni a jedna velká indiánka, divoký kocour, pirátka, malá čarodějka, velká cikánka, příšera a kašpárek. Karneval byl zahájen veselým ukazovacím tanečkem Ram sam - sam, u kterého se všichni naladili na další zábavné soutěže, které pro účastníky karnevalu připravily pracovnice. Nejdříve to bylo obíhání s vajíčkem kolem překážky, poté skládání puzzle na čas, následoval turnaj v kuželkách a zábavné podlézání pod tyčí, nazvané ,,limbo“. Po malé přestávce, kdy se všichni občerstvili a doplnili tekutiny, následovala oblíbená židličkovaná. Poslední disciplínou bylo stříhání lízátek, které si děti musely přijít odstřihnout poslepu, tedy se zavázanýma očima. Zvládly to všechny, za starostlivého doprovodu svých maminek. A již nastal čas vyhlášení výsledků, přičemž byli odměněni všichni zúčastnění drobným dárkem a sladkostí. Společně jsme prožili příjemné odpoledne, během kterého jsme se pobavili i,zasmáli, a alespoň na chvilku oprostili od každodenních starostí. Karneval se všem velmi líbil, děti se dokonce zajímaly, kdy bude další podobná akce. Po skončení programu pomohly maminky pracovním vše uklidit.

Cestovatelská beseda 2020

6.2.2020 Cestovatelská beseda manželů Poulíkových - VÝCHODNÍ KANADA A VÍKEND S INDIÁNY