Rychlý kontakt

 

Centrum sociálních služeb Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova

 

adresa:    Třída Palackého 67,

                697 01, Kyjov
:           61392979
č. účtu:    1656090277/0100

email:      info@css-kyjov.cz

Datová schránka   rzkthk4

 

 

TELEFONY:

 Ředitelka:                  518 612 260
                                   603 471 613

Účetní:                       518 389 400

Pracovní doba kanceláří: 

                                 7.00 - 12.00 h

                               13.00 - 15.30 h

          

Pečovatelská služba a

Osobní asistence:  

vedoucí služeb            518 389 401

Provozní doba PS: denně 7.00-20.00 h

Provozní doba OA: nepřetržitě

 

Denní stacionář:               

vedoucí služby             518 389 473

Provozní doba: PO-PÁ  7:00 - 17:00 h

 

Sociálně aktivizační služby

pro rodiny s dětmi:   

sociální pracovnice:     777 472 817

                                      777 754 460

 
Azylový dům

Brandlova 127, Kyjov   

sociální pracovnice:     739 307 583

Provozní doba: nepřetržitě
     

    

 

 
 

Návštěvnost

Celkem návštěv:
190 167
Dnes:
21
Tento týden:
249
Unikátní návštěvníci:
69 184
 

Vize Žít Doma

 

 

Naše organizace je od roku 2018 zapojena do projektu „Pečovatelská služba – příležitost pro život doma“. Cílem a smyslem zapojení je změna systému práce našich pečovatelek tak, abychom byli schopni se postarat o lidi, kteří chtějí setrvat doma a potřebují pomoc v oblastech, ve kterých obtížně někdo pečovatelskou službu nahradí (např. osobní hygiena, výměna inkontinenčních pomůcek, apod.).  Chceme být odbornou službou, která pomůže lidem, kteří nemohou bez pomoci druhého zůstat doma i pro pečující osoby, které se o svou náročnou roli mohou podělit s naší službou, prováděnou odbornými pracovníky.

Odkazy:

¬        facebooková stránka ŽÍT DOMA (https://www.facebook.com/zitdoma/)

¬         portál www.zitdoma.cz

 

 

 

Tisková zpráva

Vlasta se vrátila z nemocnice, sama se o sebe nepostará. Co teď?

Nová informační kampaň má ukázat, že ŽÍT DOMA lze

Vlasta se po mozkové příhodě vrátila z nemocnice závislá na péči druhých. Syn Honza, který má náročnou práci a velkou rodinu, si kvůli tomu vzal dva týdny dovolené, ale teď už musí zpátky do práce… Stojí před rozhodnutím, co s maminkou dál? Jak se o ni zvládne postarat, když zároveň musí pracovat, starat se o dvě dospívající děti? Podobné otázky si kladou mnozí z nás, když náhle onemocní někdo v rodině, utrpí těžký úraz, nebo stárnoucí rodiče ztrácejí soběstačnost. Někdy v situaci, kdy jsou na pokraji sil, náročnou péči doma už nezvládají a pomýšlí na péči ústavní, např. domov pro seniory.

Často ale může být řešením terénní pečovatelská služba. Její uživatel může dál ŽÍT DOMA, část péče na sebe převezmou odborníci, rodině se uleví a získá podporu. Podívejte se zde.

Sledujte nově spuštěný portál zitdoma.cz a také facebook, kde se dozvíte informace, rady a tipy pro život a péči doma, nebo si přečtete zajímavé příběhy a rozhovory.

Institut sociální práce, z.s., který v oficiálním partnerství či úzké spolupráci se šesti kraji ČR pomáhá pečovatelským službám změnit jejich fungování, aby se staly opravdovou podporou v péči v souladu s vizí ŽÍT DOMA, v tuto chvíli spouští stejnojmennou informační kampaň. „Chceme upozornit na to, že ŽÍT DOMA se dá, i když se staneme závislými na péči druhých. Není třeba hned uvažovat o stěhování do pobytového zařízení, protože můžeme využít pomoc terénní pečovatelské služby. Ty se teď na mnoha místech mění ve služby podporující setrvání v přirozeném prostředí, tedy doma,“ vysvětluje předseda Institutu Jakub Čtvrtník.

 

O Institutu:

Institut sociální práce, z.s. vznikl z iniciativy odborníků v oblasti sociálních služeb, kteří mají společný cíl: umožnit lidem ŽÍT DOMA co nejdéle. A to i ve chvíli, kdy se stanou závislí na intenzivní pomoci druhých. Institut mění fungování především pečovatelských služeb - už nezajišťují jen rozvážku obědů a úklidy seniorům, ale věnují se odborné péči. Umožňují ŽÍT DOMA všem potřebným bez rozdílu věku, i III. a IV. stupněm příspěvku na péči, kteří bývali výhradně klienty pobytových zařízení, např. domovů pro seniory. Na úrovni krajů Institut zpřehledňuje systém financování sociálních služeb, vytváří kritéria a pravidla pro jejich optimální zajištění.